25.07.-31.08.2008
Osalevad: Teele Altmäe, Maido Juss, Ingmar Jõgi, Iti Kasser, Carmen Lansberg, Alver Linnamägi, Marusoo, Marje Murusalu, John Phillip Mäkinen (Helsinki), Johannes Säre, Laura Toots
Kuraator Anneli Porri
Olete oodatud näituse „MAKING OF CONTEMPORARY ART” avamisele 25. juulil kell 18
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis Põhja pst 35!!!
MAKING OF CONTEMPORARY ART
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum
Põhja pst 35
25.07.-31.08.2008
K-P 12-18
http://youtube.com/watch?v=zlvsjMG0M0E
Me armastame kaasaegset kunsti. Miks me ei peaks, seda on ju nii lihtne teha. See ei ole pooltki nii eksklusiivne, kui eelistatakse arvata. Peotäis alati töötavaid maneristlikke võtteid nii kunstniku, kuraatori kui vaataja tööriistakastis – ja kõik töötab. Päriselt, me armastame seda!
Näitusel esinejad on noored kunstnikud, kes õpivad Eesti Kunstiakadeemias fotograafiat ja maali. John Phillip Mäkinen praktiseerib kaasaegse kunsti strateegiaid juba väljaspool akadeemilisi struktuure. Teele Altmäe otsib ideaalset maali, mis oleks ühe maalikunstniku püüdluste tipp. Ta on seni leidnud kaks varianti: esimene neist on teos, mille geniaalsus peitub selles, et see /goes with everything/. Teine samuti. Maido Juss, Iti Kasser ja Johannes Säre uurivad staarifaktorit kaasaegses fotograafias ja näitavad selle /Making Of/’i.
Carmen Lansberg püüab vastata kuraatori saadetud kiuslikele küsimustele noore kunstniku individuaalsete seisukohtade kohta kaasaegse kunsti küsimustes. Vastused on sama kiuslikud.
Hetkel ajateenistuses viibiv ja seetõttu eriti filosoofilises meeleolus Alver Linnamägi kirjutab meile vabadusest ja kunstist. Tegemist on protsessiga, töö teostub näituse jooksul, areng peaks olema silmaga näha.
Äsja Milanost naasnud Ingmar Jõgi on leidnud oma kõige kaasaegsema kunstniku positsiooni otse tänavalt, kusagilt Viru ja Kristiine keskuse vahelt. Äsja Moskvast naasnud John Phillip Mäkinen annab sissevaate revolutsioonilise kunsti rühmituse/ Children of the Revolution/ liikme autoripositsiooni.
Marusoo maalib kurva loo, kuidas John Baldessarist kunstnik sai ja demonstreerib interaktiivse ja sportliku installatsiooniga dopamiini osatähtsust kaasaegses KKKKK-kunstisüsteemis (kunstnik, kuraator, kriitik, koguja, külastaja). Marje Murusalu on oma videote aluseks võtnud ehitus- ja lammutusheli, mida kuulevad päevast päeva Vabaduse väljaku ääres oma ateljees kunsti teha püüdvad isikud.
Laura Toots aga näitab kõige intiimsemat ja hinnalisemat vaadet endale kui kunstnikule, mida üldse on võimalik teha. Näitusega kaasneb temaatiline brošüür.
Tänud: EKKM, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia
Lähemat teavet: Anneli Porri